Izrael 4 dni

WEEKEND W ZIEMI ŚWIĘTEJ
(4 DNI)
 


               TEL AVIV - BETLEJEM - JEROZOLIMA ­– JERYCHO –
          MORZE MARTWE – 
JEZIORO GALILEJSKIE – NAZARET –
                   KANA GALILEJSKA – HAJFA – TEL AVIV


Najbliższe terminy
 
PROGRAM:

DZIEŃ 1:
Wylot z Polski, Przylot do TEL AVIVU, przejazd do BETLEJEM, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie BETLEJEM - miejsca narodzin Jezusa, nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Chrystusa, Mleczna Grota (tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając ją na mlecznobiały kolor). Przejazd do  JEROZOLIMY: Góra Oliwna (skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta), Kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz), Kościół Dominus Flevit (w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy), Ogród Getsemani (w którym Jezus został zdradzony). Następnie STARA JEROZOLIMA: Bazylika Grobu Bożego, Ściana Płaczu, fragment Drogi Krzyżowej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd do JERYCHA- panorama Góry Kuszenia, następnie przejazd nad MORZE MARTWE-postój ok. 2 godzin, dla chętnych możliwość kąpieli. Przejazd nad JEZIORO GALILEJSKIE- rejs łodzią, pobyt na Górze Ośmiu Błogosławieństw - miejscu tzw. Kazania na Górze oraz wyboru apostołów. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. NAZARET-  zwiedzanie Kościoła Zwiastowania Pańskiego (największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie), KANA GALILEJSKA - miejsce gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. Przejazd do HAJFY - trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ŚWIADCZENIA:

- Przelot samolotem na trasie Katowice - Tel Aviv- Katowice
- objazd komfortowym busem/autokarem
- 3 noclegi w hotelach ***
- 3 śniadania
- 3 obiadokolacje
- opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW


* Dodatkowo płatne:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, system słuchawkowy do
  oprowadzania, zwyczajowe napiwki 60 $/os.
- dopłata do pokoju jednoosobowego 250 PLN

 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...