IZRAEL + JORDANIA

 
PIELGRZYMKA JORDANIA IZRAEL
 (8 DNI)
 
 

CEZAREA NADMORSKA - HAJFA - NAZARET - TYBERIADA - AMMAN-PETRA-BETLEJEM -JEROZOLIMA - MORZE MARTWE


Najbliższy termin

17-24.11.2021   2000 PLN+
    730USD*
 PROGRAM:

 

DZIEŃ 1:

 przelot do Izraela, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg

DZIEŃ 2:

Śniadanie, wyjazd w kierunku HAJFY, po drodze CEZAREA NADMORSKA miasto portowe rozbudowane przez króla Heroda Wielkiego, w którym zwiedzimy teatr romański i akwedukt. Przejazd do HAJFY - trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Przejazd do NAZARETU, zwiedzanie Kościoła Zwiastowania Pańskiego (największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie), KANA GALILEJSKA - miejsce gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd na GÓRĘ TABOR -miejsce przemienienia pańskiego,nastepnie rejs łodzią po JEZIORZE GENEZARET, pobyt na Górze Ośmiu Błogosławieństw - miejscu tzw. Kazania na Górze oraz wyboru apostołów, Tabgha - miejsce rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra, Kafarnaum - miasto Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. JARDENIT lub QASER EL-YAHUD (symboliczne miejsca chrztu Jezusa) Msza św.Przejazd w kierunku granicy z Jordanią.Przejazd do hotelu Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, zwiedzanie AMMANU- rzymski amfiteatr, cytadela, światynia Herkulesa, fortyfikacje.Nastepnie przejazd do MADABY- mozaiki z czasów bizantyjskich ,GÓRA NEBO. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie, zwiedzanie PETRY -"rózowe miasto Nabatejczyków".msza św.Przejazd na granicę z Izraelem. Przejazd do BETLEJEM .Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 6:

Sniadanie,Przejazd do BETLEJE M- nawiedzenie Bazyliki Narodzenia,msza św., Pole Pasterzy,Przejazd do JERYCHA -jedno z najstarszych miast, nastepnie przejazd nad MORZE MARTWE.Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie, zwiedzanie JEROZOLIMY: Góra Oliwna (skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta), Kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz), Kościół Dominus Flevit (w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy), Ogród Getsemani (w którym Jezus został zdradzony), Góra Syjon (kościół Zaśnięcia NMP, okazała benedyktyńska budowla wzniesiona w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria zapadła w wieczny sen. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi kościół św. Piotra In Galicantu, czyli w miejscu gdzie piał kogut, a apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Wieczernik- miejsce ostatniej wieczerzy). Ściana Płaczu, Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Bożego.Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie, Przejazd do Instytutu Holokaustu YAD VASHEM, następnie 

EIN KAREM - miejsce narodzin św. Jana Chrzciciela i Kościół nawiedzenia Św. Elżbiety.Msza św. Przejazd na lotnisko.wylot do Polski

 


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ŚWIADCZENIA:

- przelot samolotem na trasie Polska - Tel Aviv- Polska
- objazd komfortowym autokarem
- 7 noclegów w hotelach ***
- śniadania i obiadokolacje (w dniu wylotu i przylotu posiłki              uzależnione odgodzin wylotu)
- opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- wszystkie opłaty związane z realizacją programu

* Dodatkowo płatne:

- napoje do obiadokolacji inne niż woda
- możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - zwrot 100% 


 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...