GRUZJA +ARMENIA


 
                 PIELGRZYMKA
     GRUZJA + ARMENIA
                     (11DNI)MAGICZNE MIEJSCA Z NAJSTARSZYMI W HISTORII CHRZEŚCIJAŃSTWA MONASTYRAMI W PRZEPIĘKNEJ SCENOGRAFII Z BIBLIJNĄ GÓRĄ ARARAT W TLE
 
 TIBILISI – GORI – GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA JEZIORO SEVAN  - ERYWAŃ – WARDZI - BATUMI -TATEV  KUTAISI 

TERMIN:  25.06-05.07.2021

CENA: 3000PLN+650USD   Rezerwuj  


PROGRAM: 

Dzień 1:
Przelot do Gruzji. Gori- miasto założone w XI wieku, spacer po mieście następnie przejazd do Uplisciche – najstarsza osada na Kuakazie-ważny ośrodek na szlaku jedwabnym. Przejazd tzw. Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku Gudauri. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do Macchety – dawna stolica Gruzji następnie przejazd do Tbilisi: cerkiew Metechi i Anczischati, katedra Trójcy Świętej, twierdza Narikała, Aleja Rustawelego, spacer uliczkami starego miasta. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Armenią, po przekroczeniu granicy przejazd w kierunku Erywania po drodze zwiedzanie kompleksów klasztornych: Haghpat oraz Sanahin – ważne ośrodki humanistyczne z okresu średniowiecza. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Wyjazd nad jezioro Sevan- położonego na wys.1900mnpm nazywane szmaragdowym, następnie przejazd panoramiczną trasą w kierunku doliny Araksu podczas którego będziemy widzieć biblijną górę Ararat. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Monastyru Chor Wirap -dawnej ormiańskiej stolicy. Zwiedzanie  monastyru, w którym przez 13 lat więziony był św. Grzegorz Oświeciciel. Przejazd kolejką linową do klasztoru Tatew. Trasa kolejki ma ponad 5,7 km i jest najdłuższa na świecie. Zwiedzanie Monastyru Tatev Obiadokolacja.Nocleg. 
Dzień 6:

Śniadanie. Erywań- spacer po mieście wizyta w wytwórni ormiańskiego koniaku, następnie przejazd do miejscowości Geghard - kompleks klasztorny gdzie przechowywana była włócznia Longinusa. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Gruzją. Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku Wardzi- skalne miasto, kompleks klasztorny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie. Przejazd do Batumi – znany kurort nad morzem czarnym z pięknymi plażami i zabytkami z XIX w. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Całodniowy wypoczynek. Możliwość zakupów na miejscowym bazarze -przyprawy wyroby regionalne. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Przejazd do Kutaisi – zwiedzanie miasta -Katedra Bagrati , Klasztor Gelati . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10:

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju. Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.
 
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
 
ŚWIADCZENIA:
Przeloty na trasie Polska-Gruzja/Armenia/Polska
objazd komfortowym autokarem 
10 noclegów
śniadania i obiadokolacje / w dniu przylotu i wylotu posiłki uzależnione od godz. wylotu /
opieka poskojęzycznego pilota/przewodnika,wstępy oraz inne koszty związane z realizacją programu
ubezpieczenie KL/NNW
 
*Dodatkowo płatne
   napoje do obiadokolacji
   mozliwość ubezpieczenia się od Kosztow rezygnacji

 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...